image

Yenidoğan Bebeğe Sünger Banyosu

Göbek bağı bölgesi iyileştiğinde bebeğinizi doğrudan suya koymayı deneyebilirsiniz; bunun en kolay yolu, temiz bir havlu ile kaplanmış bir bebek banyosu, lavabo ya da plastik küvet kullanmaktır.


Banyo yapmak hem siz hem de bebeğiniz için bağ oluşturma deneyimidir.

Çoğu bebek banyo zamanını sever; işlerin yoluna girmesi için birkaç banyo gerekebilse de çok kısa sürede bu işte ustalaşacaksınız. Anneler için ipuçları Yenidoğanınızın göbek bağı düşene kadar sünger banyosunu deneyin.

Sünger banyosu göbek bağının kuru kalmasına ve iyileşmesine yardımcı olur. Göbek bağı bölgesi iyileştiğinde bebeğinizi doğrudan suya koymayı deneyebilirsiniz; bunun en kolay yolu, temiz bir havlu ile kaplanmış bir bebek banyosu, lavabo ya da plastik küvet kullanmaktır. Ilık su kullanın. Fazla sıcak olmaması için önce dirseğinizle kontrol edebilirsiniz. Bebeğinizi birçok kez tutmanız gerekeceğinden, el bezleri, sabun ve havluların kolayca erişebileceğiniz yerde olmasını sağlayın.

Banyodan sonra bebeğinizi yumuşak hareketlerle kurulayın, cilt katlarının aralarını nazikçe kurulamayı unutmayın. Bebeğiniz temiz ve kuru olduğunda yeni bir bebek bezi bağlayın, onu kaldırarak kucaklayın ve yeni banyodan çıkmış yenidoğanın harika kokusunu içinize çekin – dünyanın en güzel kokusudur.

;